Veteraner

Du kan kommentere siden, eller kommentere andres kommentarer. ved at trykke

Kommentarene bliver vist i højre side (over nyhederne)

BK Friheden har et 8-mands veteran hold og et 8-mands superveteran hold.

Veteran 1 (8-mands)

Holdleder og Træner


Bo Holtemann
Tlf. 2880 8188
Email: bo.holtemann@gmail.com

Strandmarks skolen omklædning. Vi spiller på Strandmarksskolen - alternativt Langhøjskolen og alternativt på Avedøre Idrætsanlæg (primært vinterturnering på kunstbane). 


Stilling og Resultater 

8-Veteran 1, Pulje 2


Super Veteran 2 (8-mands)

Holdleder

Stig Jensen#
Tlf.: 2427 1461
Email: stigwrexham@comxnet.dk

Stilling og Resultater

8-Superveteran 2, Pulje 2



Sponsor


Sponsorer

Kampe


Tirsdag den 25. april
8-Super-veteran 2 (Hjemme)
Kl. 19:00Ishøj BK
Onsdag den 26. april
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) Måløv IP
Kl. 18:30Måløv BK
Torsdag den 27. april
8-Veteran 1 (Hjemme)
Kl. 19:00SB 50 Ishøj
Mandag den 1. maj
8-Veteran 1 Glostrup IP Kunstgræs
Kl. 19:15Glostrup
Onsdag den 3. maj
8-Super-veteran 2 Vallensbæk IC
Kl. 19:00Vallensbæk IF
Onsdag den 3. maj
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) (Hjemme)
Kl. 18:30Taarbæk IF
Onsdag den 10. maj
8-Veteran 1 (Hjemme)
Kl. 19:00FC Hvidovre
Torsdag den 11. maj
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) Vestskovbanerne
Kl. 19:00Glostrup 95
Torsdag den 11. maj
8-Super-veteran 2 Glostrup IP Kunstgræs
Kl. 19:15Glostrup
Tirsdag den 16. maj
8-Super-veteran 2 (Hjemme)
Kl. 19:00BK Vest, Rødovre
Onsdag den 17. maj
8-Veteran 1 Karlslunde St
Kl. 19:00Karlslunde IF
Onsdag den 17. maj
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) (Hjemme)
Kl. 18:30Måløv BK
Mandag den 22. maj
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) Springforbi fodboldbaner
Kl. 18:30Taarbæk IF
Onsdag den 24. maj
8-Super-veteran 2 Albertslund St
Kl. 19:00Albertslund IF
Onsdag den 24. maj
8-Veteran 1 (Hjemme)
Kl. 19:00Siff, Solrød
Tirsdag den 30. maj
8-Super-veteran 2 (Hjemme)
Kl. 19:00Hundige BK
Onsdag den 31. maj
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) (Hjemme)
Kl. 18:30Glostrup 95
Torsdag den 1. juni
8-Veteran 1 Avedøre St Kunstgræs
Kl. 20:30Grønne Stjerne
Mandag den 5. juni
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) Avedøre St
Kl. 18:45Glostrup 95
Tirsdag den 6. juni
8-Veteran 1 (Hjemme)
Kl. 19:00Jyllinge FC
Onsdag den 7. juni
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) Måløv IP
Kl. 18:30Måløv BK
Onsdag den 7. juni
8-Super-veteran 2 Avedøre St
Kl. 19:00Rosenhøj BK
Torsdag den 15. juni
5-Veteran (8m mål på 5 mands bane) Springforbi fodboldbaner
Kl. 18:30Taarbæk IF